به گزارش  عصر کار خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس نوشت : سامانه «فارس من» سامانه‌‌ای است که مخاطبان خبرگزاری فارس می‌توانند از طریق آن مشکلات خود در تمام حوزه‌ها را مطرح کنند تا خبرنگاران خبرگزاری این مشکلات را پیگیری کرده و پاسخ آن را از مسؤولان دریافت کنند.

مخاطبان خبرگزاری فارس موضوع «راستی‌آزمایی مدرک تحصیلی مسئولین کشور» را مطرح کرده و از خبرگزاری فارس خواستار گفت‌وگو با مسئولان شدند که خبرنگاران نیز برحسب وفای به عهد این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

در پیگیری خبرنگار فارس، سیدجواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای، گفت: راستی آزمایی مدرک تحصیلی مسؤولان کشور از جمله موارد شفافیت است و زمانی که شخصی مدرکی ارائه می‌کند توسط وزارت علوم بررسی و صحت و سلامت آن مدارک اعلام می شود.

* راه‌اندازی سامانه‌ برای راستی‌ آزمایی مدرک تحصیلی 

وی افزود: مهم است که فرد در چه زمانی مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده باشد.در بعضی مواقع ممکن است فردی مسؤولیت و جایگاه شغلی داشته باشد و همزمان مدرک تحصیلی بگیرد که قطعا چنین مدرکی قابلیت پیگیری دارد. زمانی هم هست که شخصی مسؤولیتی دارد و باید کارش را انجام دهد و قطعا نمی‌شود که همزمان هم مسؤولیت داشته باشد، هم درس بخواند و مدرک دکتری بگیرد؛ البته شاهدیم که برخی از مسؤولان به این صورت مدرک اخذ کرده‌ا‌ند.

وی در پاسخ به این سوال فارس که این راستی‌ آزمایی باید از طریق چه ارگانی صورت بگیرد، گفت: یکی از راه‌ها این است که طرحی در این مورد به مجلس ارائه شود تا پیگیری‌های لازم صورت بگیرد یا سامانه‌ای راه‌اندازی شود که راستی‌ آزمایی مدرک تحصیلی مسؤولین کشور را بررسی و به صورت شفاف به عموم مردم ارائه کند.

وی در پایان گفت: البته در زمان انتخابات دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله شورای نگهبان صلاحیت‌ افراد و اصالت مدرک تحصیلی را بررسی می‌کند ولی ارگانی که به صورت عمومی چنین کاری را انجام دهد در کشور وجود ندارد.

  • منبع خبر : ASRKAR.IR