[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، علی‌رغم تدابیر سختگیرانه و قرنطینه عمومی که در فلسطین اشغالی برقرار شده، ویروس «کووید۱۹» همچنان در حال گسترش در این منطقه است.

وزارت بهداشت این رژیم امروز (جمعه) گزارش داد از روز گذشته تا کنون ۲۶۴ نفر دیگر به ویروس کرونا مبتلا شدند.

به نوشته وبگاه «آی۲۴ نیوز»، با احتساب تعداد ابتلاهای جدید، شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی به ۱۲۸۵۵ نفر افزایش یافت که حال ۱۸۲ نفر از آنها وخیم است.

همچنین با جان باختن ۸ نفر دیگر، تعداد قربانیان کرونا در فلسطین اشغالی نیز به ۱۴۸ نفر افزایش یافت.

پیش از این، «موشه بار سیمان تُو» مدیرکل وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی در مصاحبه با کانال ۱۲ این رژیم به کمبودهای موجود برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اذعان کرده اما در عین حال گفته بود: «ما همانند همه دولت‌ها مشکلاتی داریم».

این در حالی است که گزارش محرمانه‌ای در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی برای مقابله با ویروس جدید کرونا، تجهیزات درمانی کافی ندارد.

مسئولان آسایشگاه‌ها و خانه‌های سالمندان در فلسطین اشغالی می‌گویند به دلیل بی‌توجهی رژیم تل‌آویو به این اماکن در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، میزان مرگ‌ومیر آنها رو به افزایش است.

روز چهارشنبه نیز رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که نظامیان صهیونیست با حمله به کلینیک آزمایش ابتلا به کرونا در قدس شرقی، کادر درمانی فلسطینی آن را بازداشت کردند. (جزئیات بیشتر).

 

 

انتهای پیام/م

[ad_2]

لینک منبع