[ad_1]

بزرگترین بازیکن استرالیایی در تاریخ جام‌های جهانی فوتبال از نقش ورزش در دوران پسا کرونا سخن گفت.

به گزارش ایسنا، تیم کیهیل که گلزن‌ترین بازیکن استرالیایی در ادوار جام جهانی است درباره نقش ورزش در دوران پسا کرونا سخن گفته است.

کیهیل نوشت: دنیا در شرایط خیلی سختی قرار گرفته است و هیچ‌کس نمی‌داند این شرایط چقدر به طول خواهد انجامید. با این حال من می‌خواهم از دورانی صحبت کنم که این ویروس از بین رفته است.

زندگی برای خیلی‌ها بعد از این ویروس سخت شده و خیلی‌ها عزیزانشان را از دست داده‌اند و از نظر اقتصادی دچار زیان شده‌اند.

شش هفته یا شش ماه، بالاخره این ویروس از بین می‌رود و نقش ورزش بار دیگر در جامعه بسیار مهم است با این حال نه ورزش حرفه‌ای بلکه ورزش پایه که می‌تواند در جامعه بسیار مهم باشد.

یکی از شرایطی که در پی شیوع کرونا ایجاد شد این بود که کشورها مرزها را بستند، شهرها همین‌طور و خانه‌ها؛ بعد از رهایی از کرونا باید این ایده از بین برود  و ورزش می‌تواند در این زمینه ابزار بسیار مهمی باشد.

برای مثال من در هند بودن و می‌دانم فوتبال و کریکت تا چه اندازه برای مردم هند مهم است و بعد از رهایی از کرونا چقدر افراد دوست دارند،مثلا یک تورنمنت خیابانی کریکت یا فوتبال را در هند ببینند.

رویدادهایی مثل جام جهانی فوتبال و بازی‌های المپیک بسیار در اتحادبخشی بین آحاد مردم نقش مهم و اساسی دارند. در طول جام جهانی ۲۰۱۸ من شهرهای روسیه را دیدم که مملو از طرفداران کشورهای مختلف بود و فکر می‌کنم بازی‌های المپیک توکیو و جام جهانی قطر می‌توانند به عنوان رویدادهایی مهم در این زمینه تلقی شوند.

در استرالیا وقتی با فرزندان خود بیرون می‌رویم برای ورزش نشاط و شادی مردم دیگر را می‌بینیم و این نشان و شادی مسری است که الان به خاطر کرونا از بین رفته است. با پایان کرونا می‌توان رویدادهایی در زمینه ورزش پایه ترتیب داد تا والدین نیز هنرنمایی فرزندان خود را ببینند و نوعی شادی و نشاط در جامعه خلق شود.

کرونا باعث شد قدر خیلی چیزهایی که قبلا شاید توجه زیاد نداشتیم را بدانیم؛ خانواده، همسر، دوستان و نزدیکان. می‌دانیم اولین فوتبالی که از تلویزیون ببینیم تا چه اندازه مهم است. ورزش خصوصا ورزش پایه در این راه خیلی می‌تواند به ما کمک کند.

[ad_2]

لینک منبع