به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مصطفی هادی‌زاده دبیر شورای ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون ۴۹ دستگاه خودرو از سوی ستاد در اختیار دستگاه‌های مختلف قرار گرفته است و در آخرین مزایده هم ۵۹ دستگاه خودرو به ارزش ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به فروش رفته است.

وی گفت:‌در کل ۱۹ میلیارد تومان مزایده‌های ستاد در حوزه املاک و خودرو بوده است. 

دبیر شورای ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران گفت: هم اکنون نیز ۵۸ دستگاه خودرو به صورت مزایده به فروش گذاشته شده است و ۹۷۱ دستگاه خودروی توقیفی وجود دارد که هنوز از سوی دستگاه قضایی تعیین و تکلیف نشده است. 

هادی‌زاده یادآور شد: ستاد مبارزه با موادمخدر ۸۰ درصد از تعهد خود را به سازمان بهزیستی پرداخت کرده است.

وی بیان داشت: در ۹ ماهه سال جاری ۴۶ هزار و ۲۴۵ کیلوگرم موادمخدر کشف شده است که ۳۷ درصد کشفیات ما نسبت به مدت مشابه رشد داشته است.

دبیر شورای ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران گفت: ۷۹ هزار و ۷۸۱ نفر نیز در سال جاری تا کنون دستگیر شده‌اند که ۹ درصد تعداد دستگیرشدگان افزایش یافته است. 

هادی‌زاده با اشاره به اینکه کشفیات موادمخدر در استان تهران ۹ درصد از کشفیات کل کشور است،‌گفت: ۳۲ هزار و ۴۳۳ کیلوگرم تریاک، ۴۲۰۸ کیلوگرم کراک، ۳۳۵۵ کیلوگرم مورفین، ۳۸۱۳ کیلوگرم حشیش، ۱۲۸۵ کیلوگرم هروئین و ۸۱۰ کیلوگرم همه شیشه در ۹ ماهه امسال کشف و ضبط شده است. 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۷ درصد دستگیری‌های کل کشور در استان تهران در حوزه موادمخدر است. 

دبیر شورای ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران گفت:‌در همین راستا ۹۵۵ قاچاقچی، ۴۹۹۷۴ معتاد، ۱۶۷۸۶ نفر هم توزیع‌کننده دستگیر شده‌اند.

هادی‌زاده یادآور شد: در حال حاضر ۵ هزار نفر ظرفیت خالی در مراکز استان تهران برای نگهداری معتادین متجاهر داریم. 

وی خاطرنشان کرد: اعتباراتی که ستاد مبارزه با موادمخدر در سال جاری در اختیار دستگاه‌ها قرار داده است ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. 

انتهای پیام/ لینک منبع