[ad_1]

ایسنا/فارس مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با یادآوری آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، از اجرای ۱۴۰۰ برنامه ویژه هفته کتاب و کتابخوانی در این استان خبر داد.

روح الله منوچهری عصر شنبه، هجدهم آبان در یک نشست خبری، سفیر کتاب را از برنامه های مهم هفته کتاب و کتابخوانی اعلام و اضافه کرد: هدف این طرح تسهیل دسترسی به کتاب برای عشایر است.

او با بیان اینکه زیارت قبور شهدا و جشن کتاب از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود، از اجرای برنامه های کتابخوانی ویژه زندانیان، پاکبانان و باغبانان، فرهیختگان، هنرمندان و دیگر گروه های جامعه خبر داد.

به گفته منوچهری، اجرای همایش های خیرین خیرین در شهرستانهای آباده، اقلید، بوانات و خرمبید و آغاز عملیات اجرایی ساخت یا افتتاح کتابخانه در نقاط مختلف استان فارس، از دیگر برنامه های این هفته است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز به تشریح برنامه های این سازمان در هفته کتاب  کتابخوانی خبر داد و گفت: این برنامه ها طی روزهای ۲۴ تا ۳۰ آبان اجرا می شود.

ابراهیم گشتاسبی راد گفت: فعالیت های خوبی تحت عنوان آتشنشانان کتابخوان، روشندلان کتابخوان، سالمندان کتابخوان و کودکان کتابخوان انجام شد. این هفته هم با بودجه ی بیش از ۷۷ میلیون تومانی برنامه هایی در نظر گرفته شده است.

او خاطرنشان کرد: راه اندازی کتابخانه ی ورزش و اندیشه در کانون کشتی گیران، اجرای برنامه های «پابه پای کتاب» در پیاده راه سلامت و «چرخ خورشید» در آرامگاه های حافظ و سعدی و کتابخانه ی عبدالله خفیف ازفعالیت های شهرداری شیراز به مناسبت هفته ی کتاب و کتابخوانی است.

به گفته گشتاسبی راد، رکاب زنی نمادین دوچرخه سواران حرفه ای در فواصل سه کتابخانه ی تاریخی شیراز و عضویت پنج قهرمان ملی دوچرخه سواری در شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب، اجرای نمایش هایی با موضوع کتابخوانی با عنوان « همای مهربانی»، آغاز به کار شبکه تاکسیرانان دوستدار کتاب، مسابقه ی فراگیر« یار مهربان شیراز» و قدردانی از نویسندگا ن شیراز، رونمایی از کتاب «زنان نامدار شیراز»، در درازای هفته ی کتاب و کتابخوانی اشاره کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز با بیان اینکه این استان گامهای بلندی را برای به دست آوردن پایتختی کتاب برداشته است، گفت: در طول این چند سال شیراز به عنوان نامزد اصلی یا ۵ شهر برتر در حوزه کتاب و کتابخوانی و ترویج کتاب معرفی شد؛ سال گذشته هم که به حمدلله با همکاری همه دستگاه ها ۴ شهر و روستا از استان فارس به عنوان شهر و روستای برتر دوستدار کتاب انتخاب شد.

صابر سهرابی با بیان اینکه امسال فارس به شکل جدی برای کسب عنوان پایتختی کتاب ایران تلاش خواهد کرد، به تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این استان پرداخت.

سهرابی گفت: طی ۶ ماه اول امسال، بالغ بر ۲۲ هزار جلد کتاب در مدارس استان خصوصا مناطق محروم توزیع شده است و امیدواریم این تعداد تا پایان سال ۲ برابر شود.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست خبری، پوستر هفته کتاب و کتابخوانی با عنوان حال خوش خواندن، رونمایی شد.

[ad_2]

لینک منبع